Môže za to Venuša?

 

Stretnú sa dve kamarátky. Linda usmiata, žiari ako slniečko. Dora rozladená a nahnevaná na celý svet.

"Čo sa Ti stalo?", pýta sa Linda kamarátky. "Navštívila som minulý týždeň astrologičku. Povedala mi, že moja Venuša je vynikajúco aspektovaná. Môžem zažiť krásny víkend alebo stretnúť životnú lásku", nahnevane referuje Dora. "A ako si prežila voľné dni?", vyzvedá ďalej Linda.

"Rodičia konečne odcestovali na dovolenku. Zatvorila som sa doma, čítala som knihu a pozerala telku. Za celý čas mi zazvonila  iba suseda a ponúkla mi zákusky, ktoré jej zostali z oslavy!", dodala Dora. "A čo máš Ty nové?  Úplne žiariš!", pýta sa Dora .

"Tiež som bola u  astrologičky a predpovedala mi to isté ako Tebe. Obyčajne v skúškovom období nechodím veľa medzi ľudí a na diskotéky. Teraz som sa snažila zorganizovať  čas čo najlepšie. Cez deň som sa učila a večer som si zašla zatancovať do klubu. Stretla som  fantastického chalana, o akom som vždy snívala. Zajtra máme prvé rande. Jej predpoveď sa vyplnila," odpovedá šťastná Linda.

V prvom príbehu predstavuje Venuša   lásku a zábavu, v druhom pohodlie a sladkosti. Odpoveď na otázku, ktorá z dvoch dám sa angažovala viac nechám na vás.