Nestrácajte čas 

 
 

Na veľa vecí už nemám trpezlivosť. Nie preto, že som arogantná, ale preto, že som v mojom živote dosiahla bod, kedy nechcem strácať čas vecami,  ktoré ma hnevajú alebo zraňujú. Nenachádzam pochopenie pre cynizmus, veľkú kritičnosť alebo agresívne požiadavky všetkého druhu.

Stratila som záujem robiť radosť ľuďom, ktorým na mne nezáleží, milovať ľudí, ktorí ma nemilujú a usmievať sa na tých, ktorí sa na mňa neusmievajú. Už nestrácam ani minútu s tými, ktorí klamú alebo sa snažia manipulovať.

Rozhodla som sa, že už ďalej nebudem znášať pretvárku, pokrytectvo, nepoctivosť a pochlebovanie.  Ďalej nebudem tolerovať predstieranú sčítanosť alebo akademickú aroganciu. Rovnako sa nechcem znižovať k ohováraniu a porovnávaniu.

Verím na svet plný protikladov. Preto sa snažím vyhýbať  stretnutiam s ľuďmi, ktorí majú skostnatené a neústupné názory. V priateľstve mi vadí zrada a nedostatok lojality. Ťažko si porozumiem s ľuďmi, ktorí nevedia nič pochváliť a povzbudiť. A ako vrchol všetkého nemám trpezlivosť pre tých, ktorí si moju trpezlivosť nezaslúžia.  (Marylin Streep)