Váhy 

 

Vládkyňou znamenia je Venuša. Človek  narodený v tomto znamení je veľmi otvorený, svedomitý a slušný. Nenávidí spory. Zďaleka obíde všetko, čo zaváňa konfliktom. Sám hádky nikdy   nevyvoláva. Hoci pôsobí vyrovnaným dojmom, nie je to tak. Je často  nerozhodný a neistý. Pravdu má ten, ktorý s ním  hovorí posledný. Dá sa ovplyvniť. Rád  sa priatelí s ľuďmi, ktorí majú silnú povahu. Ľudia ho majú radi pre ich láskavosť, priamosť a šľachetné myslenie. Rád  pracuje v kolektíve. Bez spoločnosti dlho nevydrží.

Jeho povaha je vyrovnaná. Dokáže sa veľmi dobre prispôsobiť.  Hádkam sa vyhýba. Rozčúli sa iba ak ho niekto veľmi ostro napadne. Ak sa má sám rozhodnúť, je z toho nervózny.  Hovorí sa, že Váhy sa nevedia rozhodnúť. Ale na rozdiel od iných znamení, Váha sa vypočuje aj názory oponentov. Snaží sa nájsť schodnú cestu pre obe strany. V znamení Váh nachádzame veľa  výborných  politikov a diplomatov.

Typickou črtou povahy  človeka ,  narodeného  v znamení Váh, je spravodlivosť. Má vyvinutý zmysel pre krásu. Hovorí slušne, hrubé slová nepoužíva. Všetko robí s určitým pôvabom a čarom.  Pre druhých je  ochotný urobiť čokoľvek. Na druhej strane vyžadujú, aby ho ľudia  oceňovali a mali radi.

Obľubuje kvalitné veci, nenávidí napodobeniny a lacnú bižutériu. Miluje hudbu a umenie. Rád chodí do divadla, je ozdobou každej spoločnosti  a výborne tancuje.  Má veľmi silný cit pre rytmus a ladné pohyby. Je  výborný hostiteľ. Všetko dokáže príjemne usporiadať, takže sa hostia cítia u neho ako doma.