Škorpión 

Vládcom  znamenia je Pluto. Človek narodený v tomto znamení je  veľmi bystrý. Všetko nové a neznáme rýchlo pochopí. Vedomosti nielen prijíma, ale ich dokáže aj ďalej rozvíjať. Má vždy nové nápady, často veľmi originálne. Jeho  typickou vlastnosťou je odvážnosť, prejavujúca sa slovami i skutkami. Prednosťou je aj  zmysel pre dosiahnutie životných cieľov. Nič nerobí len tak na polovicu. Ak už má nejaký zámer, kráča za ním  cieľavedome, až kým ho nedosiahne.

Škorpión  dostal do vienka vynikajúci pozorovateľský talent. Sledovanie patrí k jeho veľkým záľubám. Dokáže odkrývať mnohé tajomstvá. Ani pri Sherlockovi  Holmesovi by sa za svoje výsledky nemusel hanbiť.  Je veľmi zvedavý. Za každú cenu sa musí  dozvedieť pravdu. Horšie je, ak sa táto jeho prednosť spojí s  často chorobnou žiarlivosťou a nedôverčivosťou. Vtedy dokáže nepriateľa  haniť na každom kroku, len aby ho znemožnil.

Veľmi mu záleží na ich priateľoch. Pre nich je ochotný obetovať všetko. Nič mu nie je príliš drahé, ak chce priateľa vidieť spokojného. V spoločnosti je  veľmi zábavný a obľúbený. Svojimi spôsobmi každého upúta. Zaujíma sa aj o veci medzi nebom a zemou.

Jeho milostný život sa  u Škorpióna prebúdza veľmi zavčasu. Miluje veľmi intenzívne a vášnivo. Pre lásku je ochotný obetovať čokoľvek. Manželstvo uzatvára z lásky. Pokiaľ  si udrží na uzde svoju žiarlivosť a majetníckosť, má  zväzok dobré dlhodobé vyhliadky. Ak ho  partner opustí, je to pre neho ťažká rana, ktorá ho môže zničiť.