Rak 

 

Vládcom znamenia Raka je Mesiac. Človek  narodený v tomto znamení  je  pokojný a prispôsobivý. Rád  pomáha iným a ochraňujú ich. Väčšinou však sám  túži po opore. Potrebuje človeka, na ktorého sa môže spoľahnúť. Je  vďačný, ak sa o neho niekto úprimne zaujíma.   Patrí k najromantickejším znameniam horoskopu.

Je  nenáročný a sporivý. Vystačí  aj s málom bez toho, aby mal pocit nepríjemného obmedzenia. Ak je Mesiac zle ožiarený, nič mu nie je po vôli. Sám nevie, čo by vlastne chcel. Jeho  náladovosť dokáže znervózniť celé okolie. Rak  veľmi citlivo reaguje na akúkoľvek kritiku. Pritom je schopný tvrdých a nepremyslených komentárov. Toto znamenie má sklon k sebaľútosti, sebapozorovaniu a robeniu si zbytočných  starostí.

Má výbornú pamäť. Dokáže si spomenúť aj na zanedbateľný  zážitok. Pritom nezabudne zdôrazniť  aj zbytočné podrobnosti. Baví ho oživovať staré spomienky. Najšťastnejšie sa cíti v kruhu svojej rodiny.  Veľmi rád cestuje  po svete, ale zakaždým túži  po domove a rodine.

Výborne sa hodí pre manželský život. Má rád svoj domov a rodinu. Je  pripravený pre ňu veľa obetovať. Ženy narodené v znamení Raka, patria k najlepším matkám. Račica je šťastná , ak môže ošetrovať a starať sa o druhých.  Občas  sa z toho  vyvinie  „opičia láska“, ktorá viac škodí ako pomáha.