Býk 

 

Vládcom tohto znamenia je Venuša. Človek narodení v znamení Býka je veľmi praktický a rozvážny.  Najradšej má pevnú pôdu pod nohami. Vždy vie, čo robí. Vytrvalo ide svojou vychodenou cestou. Obľubuje luxus, pekné veci, dobré jedlo. Rád  sa oddáva  zmyselným túžbam.

Je  kľudný, trpezlivý a nenáročný. V živote chce dosiahnuť predovšetkým pokoj a pohodlie. Jeho náhľady sú zväčša konzervatívne. Málokedy ho  presvedčite o inom názore. Svoje presvedčenie  si bude zaťato obhajovať. Pevne si drží vecí, na ktoré si už zvykol.

Citovo je prítulný a verný.  Priateľstvo s ním sa začína zväčša ťažšie.  Plachosť  mu  bráni v nadväzovaní nových známostí. Býva  však výborným, verným a oddaným priateľom. Je úprimný a poctivo mysliaci.

Typickým znakom Býka  je  veľká pohodlnosť. Namáha sa len  vtedy, keď je to pre neho užitočné. V zamestnaní je veľmi usilovný a presný. Závidieť mu možno však zmysel pre povinnosť. Z práce má najväčšiu radosť iba v prípade, ak je finančne dobre motivovaný.  Pri plnení povinností je mimoriadne spoľahlivý. Príkazy plní dobre iba vtedy, ak sú čo najpresnejšie.

Ak ho  však niekto vydráždi, dokáže sa poriadne rozčúliť. Je výbuchy bývajú často prudké. Ťažko sa dokáže  zastaviť. Vtedy je najlepšie sa mu vyhnúť alebo im prinajmenšom neodvrávať.