John Fitzgerald Kennedy

Nepýtajte sa, čo môže vaša krajina spraviť pre Vás, ale čo môžete vy spraviť pre vašu vlasť“

      

John Fitzgerald Kennedy sa narodil dňa 29. mája 1917 o 15 v  Brooklyne.  Narodil sa v znamení Blížencov. Ascendent vo Váhach v konjunkcii so stálicou Spica mu dal príjemný vzhľad a spoločenskú popularitu.

Keďže bol druhorodený syn, otec Joseph na neho nekládol nijaké mimoriadne požiadavky. JFK vyrastal ako každý iný chlapec. Rád sa hrával, vymýšľal rôzne huncútstva a škola mu nevoňala. Od detstva býval často chorý. Slabšie zdravie signifikuje vládca domu zdravia Neptún, ktorý je oslabený konjunkciou so Saturnom.

Podlomené zdravie a časté absencie v škole sa odrazili na jeho študijných výsledkoch, ktoré boli mizerné. Na strednej škole v záverečných skúškach dokonca prepadol z francúzštiny a latinčiny. Okrem histórie ho žiadny predmet neupútal (Saturn v Rakovi miluje dejiny). Profesorom a rodičom robil určite „ťažkú hlavu“, ale u spolužiakov bol mimoriadne obľúbený. Bol veselý, vtipný a zábavný. Žiadna významná párty sa bez neho nezaobišla.  Ľudia s Venušou v Blížencoch v trigóne na Urán vo Vodnárovi sú veľmi spoločenský. Radi sa zabávajú,  zbierajú bulvárne novinky. V jeho prítomnosti vždy vládla dobrá nálada. Konjunkcia Merkúra s Jupiterom   podporovala jeho zmysel pre humor.

Učenie ho síce nebavilo. Napriek tomu už na strednej škole preukázal vynikajúce organizačné schopnosti. V súťaži „o najkrajšieho mládenca školy“ dokázal prostredníctvom zákulisných ťahov strhnúť víťazstvo na svoju stranu. Veľmi sa asi snažiť nemusel. Ascendent vo Váhach, Mesiac v trigóne s Jupiterom na Mars dáva jeho výzoru  „sexappeal“. Na Harvarde ho ako prvého z klanu Kennedyovcov prijali do elitného klubu. Túto bariéru sa dovtedy žiadnemu z členov rodiny nepodarilo prekonať.

Všetky planéty okrem Urána sú nad obzorom. Znak toho, že život JFK bude prebiehať pred očami  verejnosti. Ľud predstavuje v mundánnej astrológii Mesiac. V horoskope JFK Mesiac tvorí trigón s Jupiterom „planétou veľkého šťastia“ a trigón s kladným Lunárnym uzlom. Národ ho prijme, ľudia ho budú mať radi. Bude sa tešiť veľkej popularite

Ďalšie dôležité aspekty v horoskope sú Mesiac v trigóne na konjunkciu Merkúra s Jupiterom. Mesiac sa nachádza v znamení Panny. Podporuje logické, praktické a sociálne cítenie. Umožňuje ľahko vycítiť, čo ľudia potrebujú pre svoj každodenný život.  V trigóne na Merkúr dáva aj schopnosť vytušiť, čo chcú ľudia od neho počuť. JFK využil tento talent stopercentne.  Merkúr tvorí konjunkciu s Marsom a Jupiterom. Jeho prejavy boli presvedčivé. Dokázal ľudí udržať v napätí, zároveň mu nechýbalo oduševnenie a „iskra“. Jupiter vniesol do jeho prejavu optimizmus, ľudom dával nádej a nadchol ich pre svoje myšlienky.

Zaujímavé je postavenie Saturna, ktorý tvorí konjunkciu s MC (kariéra, sláva, úspech). Túto konjunkciu vidíme často v horoskopoch mnohých politikov a známych diktátorov. Ich kariéra dosiahne závratnú výšku, ale potom nasleduje pád.

Hrot 4. domu sa nachádza v Kozorohovi. Jeho vládca Saturn je umiestnený na MC. MC súvisí aj s jedným z rodičov.  V horoskope JFK môžeme predpokladať, že to bol otec. Bol húževnatý, vytrvalý a veľmi ambiciózny. Práve on zohral v kariére JFK najdôležitejšiu úlohu. 

Starý Kennedy mal vynikajúce manažérske schopnosti. Všetko riadil zo zákulisia. Vždy vedel, kde má akú figúrku potiahnuť, aby dosiahol víťazstvo. Aj JFK sa snažil. Do politiky priniesol „nový vietor“. Ľudia s Uránom vo Vodnárovi sa ľahko zapália pre pokrokové myšlienky. Vždy idú s dobou. V predvolebnom boji často v jeho prejavoch znela veta: „Starí politici spohodlneli. Nechápu požiadavky dnešnej doby“.   Získal si ňou srdcia mladých ľudí, ktorí  sa  dovtedy vôbec nezaujímali o politiku. 20. januára 1961 sa stal John Fitzgerald Kennedy 35. a zároveň najmladším prezidentom USA.

Hrot domu manželstva je umiestnený v Baranovi. Vládcom je Mars. Pre JFK signifikuje ambicióznu a energickú manželku. Na jednej party sa zoznamuje s krásnou, príťažlivou a hlavne ctižiadostivou Jacquelin Bouvierovou. Od chvíle ako sa Jacquelin dozvie, že chce kandidovať na prezidenta, ho už nepustí. 12. septembra 1953 sa zosobášili.

V živote JFK Jackie nebola jedinou ženou. Venuša sa nachádza v 8. dome. Signalizuje tajné mimomanželské vzťahy. Venuša v Blížencoch je prelietavá. Ako by to ešte nestačilo, tvorí trigón s Uránom. Urán v spojení s Venušou má rád voľnosť vo vzťahoch, potrebuje vzrušenie a dobrodružstvo.

Dňa 22. novembra 1963 prezidenta od jeho cesty do Dalasu odhovárali. Nedal si povedať. Napoludnie nastupuje na letisku do otvorenej limuzíny Lincoln Continental. Návšteva bola vysielaná v priamom televíznom prenose. Trasu lemujú tisíce ľudí, ktorí mávajú prezidentovi na slávu. O 12,26 zaznejú prekvapujúce výstrely (tranzitujúci Urán v kvadratúre na radixové Slnko), ktoré ho zasiahnu. Smrteľným zraneniam podľahne o 13. hodine  v miestnej nemocnici.

 

 

Vypracovala: Alexandra
© Copyright  Ganesha