Citovy trpaslík alebo nedostatok vodného živlu v horoskope?

 
 

Azda neexistuje nič lepšie na priblíženie nedostatku vodného živlu v horoskopeako vtip  známeho politika. S manželkou sa dopĺňame. Ja sa vyzlečiem, ona vyperie, ja vstanem z postele, ona ustelie, ona uvarí, ja zjem. Čo by robila bezo mňa?“ Degradoval  tak svoju manželku na slúžku.

Medzi vodné znamenia patria Rak, Škorpión a Ryby. Tie majú vodný živel zastúpený minimálne Slnkom. Ale aj keď nepatríte k týmto znameniam, nezúfajte! Môžete mať vo vodných znameniach aj iné planéty.  Ďalšia možnosť je mať v horoskope dobre postavené citové planéty  Mesiac alebo Venušu.  Samozrejme ideálne je, ak je všetko v harmonickom postavení.

Ak niekomu  všetky  tieto prvky v horoskope  chýbajú, má nulové obsadenie vodného živlu. V astrológii sa mu  vtipne hovorí, že je  to „citový trpaslík“

„Citový trpaslík“ si nedokáže vypočuť  problémy iného človeka. Nevie  naslúchať.  Ak druhému  niekedy pomôže, je to skôr výnimka. Musí ho k činu   niekto dotlačiť alebo mať z pomoci osobný prospech.

Jeho životu chýba emocionálna hĺbka. Slovo „pocit“ mu nič nehovorí. Nemá vôbec alebo iba slabo  vyvinutý súcit k druhým. Chýba mu sociálne cítenie.

Je silne intelektuálny a praktický. Nepočuje ani vlastné city. Aj keď už jeho vlastné vnútro kričí, že by sa chcelo vyjadriť, táto osoba to ani nespozoruje. Citový trpaslík koná chladne a bezcitne. Ak si vôbec niekedy všimne, že spravil niečo zlé, je už neskoro.

 

Vypracovala: Alexandra
© Copyright  Ganesha